Galeria kosmetyków ekologicznych Matique
Ilość sztuk: 0
Wartość: 0,00 PLN
Lavera

Historia marki i kosmetyków Lavera jest jednocześnie historią życia Tomasa Haase, twórcy i właściciela marki Lavera. Od drugiego roku życia cierpiał na atopowe zapalenie skóry. Wówczas choroba ta nie była za bardzo znana. Nie pomagały zwykłe kosmetyki i kremy lecznicze. Dlatego już we wczesnej młodości zaczął eksperymentować z alternatywnymi metodami pielęgnacji ciała.

W konsekwencji razem z przyjaciółmi otworzył jeden z pierwszych sklepów ze zdrową żywnością w Niemczech. Jak wielu innych chcieli się świadomie odżywiać i żyć zdrowiej. Chcieli (i chcą nadal!) unikać wszelkiej chemii, pestycydów i produktów przemysłowych. W tym czasie rozpoczął nawet własną hodowlę roślin i stworzył pierwsze receptury kosmetyków naturalnych, które miały pomóc jego skórze.

Latem 1975 roku był już gotowy. Pierwszy balsam do ust przeszedł trudne testy na jego nadwrażliwej skórze, gdy byłem na letnim urlopie w Danii.

Po ponad 10 latach wkładu w rozwój kosmetyków naturalnych w 1987 r. w małym dworku koło Hanoweru Tomas Haase  założył własną firmę. Obecnie firma produkuje prawdziwe kosmetyki naturalne z pomocą ponad 100 pracowników. Firma mieści się we własnych budynkach w otoczeniu pięknych gór Deister w Wennigsen.

Nazwa marki Lavera została wybrana w pełni świadomie. Lavera oznacza po łacinie „prawdziwy”. Wspaniałe tłumaczenie dla tego, co oznacza filozofię działania i zobowiązanie wobec klientów jednocześnie. Firma czerpie z roślinnych surowców, w większości pochodzących z upraw ekologicznych, rezygnuje ze sztucznych barwników, aromatów i konserwantów. Ponieważ jednym z priorytetów Lavery jest dobra tolerancja kosmetyków, testuje je (wspólnie z dermatologami i alergologami) wyłącznie na ochotnikach.

O tym, że tradycyjne pojmowanie natury i nowatorskie rozwiązanie nie stoją ze sobą w sprzeczności, świadczyć mogą , często nagradzane, innowacje produktowe Lavery.
Także ponad 130 wyróżnień i rekomendacji niemieckiej instytucji badawczej Öko-Test.


NATURALNE KOSMETYKI LAVERA MAJĄ NATURALNE PRIORYTETY

1. Czerpanie z natury
- kosmetyki naturalne Lavera zawierają składniki pochodzące z roślin (w większości z upraw ekologicznych)
- nie zawierają surowców pochodzących z ropy naftowej, sztucznych barwników, aromatów ani konserwantów.
- kosmetyki naturalne Lavera produkowane są zgodnie z wytycznymi kontroli produkcji kosmetyków naturalnych stosowanymi przez Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków BDIH (Niemieckiej Izby Przemysłowo- Handlowej) oraz NaTrue..
- posiadają certyfikaty IMO Control (Instytutu Ekologii) i INAC GmbH (Instytutu Certyfikującego Uprawy Ekologiczne)


2. Dobra tolerancja kosmetyków naturalnych:
- seria Neutral oferuje całościowy program pielęgnacji skóry alergicznej
- Baby & Kinder Neutral jest przeznaczony dla szczególnie wrażliwej i alergicznej skóry niemowląt i dzieci.
- Dobra toleracja kosmetyków naturalnych Lavera potwierdzona jest testami na ochotnikach posiadających nadwrażliwą skórę (kosmetyki nie są testowane na zwierzętach).

3. Dobry kosmetyk to skuteczny kosmetyk
- W kosmetykach naturalnych Lavera używane są na przykład roślinne liposomy redukujące zmarszczki i poprawiające strukturę skóry, kwasy hialuronowe poprawiające nawilżenie skóry.
- Efekt stosowania kosmetyków naturalnych Lavera utrzymuje się dłużej niż kosmetyków konwencjonalnych, ponieważ skóra otrzymuje substancje naturalne, wspierające jej naturalny system ochronny i naturalne procesy naprawcze.

4. Naturalnie innowacyjni
- Kosmetyki naturalne  Lavera jako pierwsze na świecie zawierały 100% mineralną ochronę przeciwsłoneczną. Spraye przeciwsłoneczne Lavera jako pierwsze na świecie otrzymały certyfikaty Stowarzyszenia Producentów Kosmetyków BDIH (Niemieckiej Izby Przemysłowo- Handlowej).
- Co roku pojawiają się nowe atrakcyjne produkty, pozwalające cieszyć się klientom naturalnymi kosmetykami w każdej sytuacji

5. Wiele nagród
- Lavera otrzymała ponad 355 ocen „bardzo dobrych” i „dobrych” w ramach rekomendacji ÖKO TEST
- Na największych targach zdrowej żywności Biofach Lavera otrzymała wiele nagród:
i.   2001 - I miejsce – błyszczyk do ust Trend Sensitive
ii.  2002 – II miejsce – spray przeciwsłoneczny Sun Sensitiv Family Sun-Spray
iii. 2003 – I miejsce - spray przeciwsłoneczny dla dzieci Kids Sun-Spray
iv. 2003 – nagroda specjalna dla samoopalacza Sun sensitiv
v.  2004 – rekomendacja jury dla korektora z serii Trend sensitive


 

ALL CONTENT COPYRIGHT © 2010 "STUDIO H". ALL RIGHTS RESERVED
REPRODUCTION OR REDISTRIBUTION WITHOUT PERMISSION IS STRICTLY FORBIDDEN