Strona internetowa www.matique.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową www.matique.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj. x
Galeria kosmetyków ekologicznych Matique
Ilość sztuk: 0
Wartość: 0,00 PLN

O MATIQUE

Otwierając sklep MATIQUE chciałam dać ludziom takim jak ja możliwość wyboru kosmetyków ekologicznych najwyższej jakości przy codziennym dbaniu o siebie.

Na rynku jest mnóstwo produktów, które przypisują sobie miano naturalnych. Słowa „eko”, „bio”, „organic” często pojawiają się na opakowaniach wytłuszczonym drukiem, ale niestety nie zawsze potwierdza ich zasadność skład, pisany drobnymi literkami po haśle INCI. Cóż z tego, że jakiś niewielki procent tego składu to surowiec pochodzenia organicznego, jeśli zdecydowana większość składników to czysta chemia, a użyte hasło to tylko chwyt marketingowy. Tymczasem według jednostek certyfikujących, z których najbardziej znane to ECOCERT, BDIH, Soil Association czy USDA Organic, prawdziwy kosmetyk naturalny może mieć w składzie maksymalnie do 5% surowców syntetycznych, i to ściśle określonych, nie budzących kontrowersji jeśli chodzi o wpływ na nasze zdrowie czy skórę.

Wiele szkodliwych składników przyjmujemy spożywając wysoko przetworzoną żywność. Dodatkowo poprzez wiele kosmetyków „wklepujemy” w siebie wiele szkodliwej chemii. Przez całe życie gromadzą się tego ogromne ilości.

W MATIQUE znajdziecie marki ekokosmetyków dostępne tylko tutaj. Wiele z nich wcześniej nie było znane polskim konsumentom, niemniej posiadają prestiż międzynarodowy i są doceniane licznymi nagrodami. Niejednokrotnie też wybierają je gwiazdy showbiznesu. Nie sprzedajemy marek, jeżeli sami ich nie znamy lub nie mamy do nich przekonania. Zdecydowana większość produktów dostępnych w MATIQUE, została więc najpierw osobiście przetestowana przez nasz zespół. Tym samym ułatwiamy Wam i sobie dostęp do ulubionych, sprawdzonych biokosmetyków.

MATIQUE to miejsce dla kobiet (i nie tylko), które wiedzą, że prawdziwym źródłem piękna jest natura. Pragniemy dotrzeć do świadomych klientów, którzy czytają etykiety przed zakupem produktu. Kosmetyki organiczne świetnie działają, wspaniale pachną, są pięknie zapakowane. Ich używanie to czysta przyjemność.

Nie chciałam szukać moich ukochanych marek kosmetyków naturalnych gdzieś daleko w świecie i Wy też nie musicie. Stworzyłam to miejsce dla siebie i dla Was.

Zapraszam do cieszenia się naturalnym pięknem.
Jolanta Wieczorek

 

ALL CONTENT COPYRIGHT © 2010 "STUDIO H". ALL RIGHTS RESERVED
REPRODUCTION OR REDISTRIBUTION WITHOUT PERMISSION IS STRICTLY FORBIDDEN