Galeria kosmetyków ekologicznych Matique
Ilość sztuk: 0
Wartość: 0,00 PLN

Informacje

Celem ułatwienia wyboru odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji twarzy, poniżej krótki przewodnik po typach cer.

Cera normalna i mieszana
Skóra normalna występuje niezmiernie rzadko (no chyba, że mówimy o dzieciach), a większość kobiet posiada cerę mieszaną. Tak więc zachowuje się ona jak podzielona na dwie strefy. Strefa T (czoło, nos i broda) jest raczej tłusta z rozszerzonymi porami i tendencją do błyszczenia. Reszta twarzy jest normalna, a czasami bywa sucha. Jeśli skóra nawet w strefie T nie przetłuszcza się nadmiernie i nie tworzą się na niej krostki ani zaskórniki oraz nie ma problemu z nadmierną suchością skóry poza strefą T, to możemy ją nazywać normalną - choć często dla nas będzie daleka od ideału.

Cera sucha
Zwykle bywa delikatna i cienka, mało w niej wody więc ma tedndencję do zmarszczek mimicznych. Starzeje się najszybciej ze wszystkich rodzajów cery, a jej suchość najbardziej daje się we znaki zimą gdy dużo przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach, a na mrozie skóra pierzchnie, piecze, łuszczy się i bywa ściągnięta. Skórę nawilża woda, ale tylko ta z wnętrza organizmu. Problem suchości tkwi w naskórku (czyli powierzchownie), a nie głęboko -  w skórze właściwej. Skóra właściwa magazynuje wodę, które wędruje do naskórka. Jeżeli ten jest nieszczelny - niewiele w nim NMF-u (naturalnego czynnika nawilżającego), ceramidów i innych tłuszczów - woda znika, a pozostaje uczucie ściągnięcia. Sucha skóra ma często więcej zmarszczek niż by to wynikało z jej wieku. Naskórka nie nawilży woda do mycia ani do spryskiwania,  ponieważ natychmiast z niego wyparuje. Nawilżyć go może tylko dobry krem, który uszczelni naskórek jak korek przeciekające naczynie. Pomoże również dieta bogata w ryby, owoce morza i oleje roślinne.

Skóra tłusta
Na całej twarzy skóra ma tendencję do przetłuszczania się i błyszczenia. Pory często są rozszerzone i pojawiają się przykre niespodzianki. Mimo, że skóra tłusta produkuje zbyt dużo sebum, badzo też potrzebuje nawilżania, ponieważ jej tłustość w żaden sposób jej nie nawilża. Dobrą wiadomością dla posiadaczek cer tłustych jest to, że ich skóra jest najgrubsza i najbardziej ze wszystkich odporna na niekorzystny wpływ czynników zewnętrznych, w związku z czym najpóźniej pojawiają się na  niej zmarszczki.

Cera wrażliwa
Najczęściej to takżę cera sucha, ale może to być każdy inny jej typ. Cechą wspólną jest łatwość ulegania różnego rodzaju podrażnieniom.

 

ALL CONTENT COPYRIGHT © 2010 "STUDIO H". ALL RIGHTS RESERVED
REPRODUCTION OR REDISTRIBUTION WITHOUT PERMISSION IS STRICTLY FORBIDDEN