Strona internetowa www.matique.pl korzysta z technologii przechowującej i uzyskującej dostęp do informacji na komputerze bądź innym urządzeniu użytkownika podłączonym do sieci (w szczególności z wykorzystaniem plików cookies). Zgoda wyrażona na korzystanie z tych technologii przez stronę internetową www.matique.pl lub podmioty trzecie, w celach związanych ze świadczeniem usług drogą elektroniczną, może w każdym momencie zostać zmodyfikowana lub odwołana w ustawieniach przeglądarki. Więcej o naszej polityce dotyczącej cookies dowiesz się tutaj. x
Galeria kosmetyków ekologicznych Matique
Ilość sztuk: 0
Wartość: 0,00 PLN
Soil Association

Organiczne kosmetyki nie są jeszcze objęte takimi regulacjami prawnymi jak organiczna żywność. Często prowadzi to do nadużyć i niektórzy producenci reklamują swoje produkty jako organiczne, naturalne bio lub Eko, a tak naprawdę dany produkt może zawierać tylko niewielką ilość składników organicznych i naturalnych, podczas gdy cała reszta składu to czysta chemia. Jest to tylko chwyt marketingowy.

Certyfikat organiczności Soil Association gwarantuje, że produkt:
- zawiera maksymalną możliwą ilość składników organicznych
- jest organiczny w 95% lub, jeśli nie ma wystarczającej ilości składników organicznych, jest organiczny w przynajmniej 70% i ma opis „ze składnikami organicznymi”
- składniki nie są modyfikowane genetycznie
- jest biodegradowalny i przyjazny dla środowiska
- jest WOLNY OD składników znanych jako potencjalnie toksyczne dla ludzi lub środowiska (m.in. parabeny, produkty petrochemiczne, sztuczne aromaty, detergenty – SLS, glikole, DEA, MEA, TEA, triclosan itp.

Źródło: mat. prasowe Essential Care


 

ALL CONTENT COPYRIGHT © 2010 "STUDIO H". ALL RIGHTS RESERVED
REPRODUCTION OR REDISTRIBUTION WITHOUT PERMISSION IS STRICTLY FORBIDDEN